OrkaKanonýři
1:8(1:3,0:2,0:3)
so 16. 12. 2023 14:00 @ Arena Barrandov, 1. liga mužů, 19. kolo

Vítězná rozlučka s rokem. Kanonýři v něm vyhráli 31 zápasů!

Kanonýři se loučí s kalendářním rokem vítězstvím 8:1 nad Čelákovicemi. V tabulce 1. ligy tak Kladno prožije vánoční svátky na třetí příčce a znovu se představí na Tři krále, kdy doma od 18 hodin hostí Hradec Králové. Celkem si Kanonýři v roce 2023 v soutěžních zápasech (liga, baráž a pohár) připsali 31 výher z 53 utkání!

Start duelu s Čelákovicemi byl oproti původnímu plánu o 15 minut odložen, neboť jak vysvětloval komentátor utkání „správce zapomněl halu odemknout“. Na plánech Kanonýrů se to ale nijak neodrazilo, neboť se od začátku snažili mít hru pod kontrolou, držet míček a do vedení se dostali už ve čtvrté minutě, když Bachmaier zpoza branky našel nabíhajícího Jandu, jenž zblízka skóroval. O dvě minuty později už to bylo o dvě branky, když po ose Šefčík - Veselý skončil míček u Prudila, který se šikovně natlačil před branku a jeho „věšák“ domácí Žáček nedosáhl. Aby to za další dvě minuty bylo 3:0 - Chroust zkušeně vyvezl míček z obranného pásma a pak ho skrz „dálnici“ nasměroval na Nováka, jenž šikovnou tečí zvyšoval.

Poté se kanonýrský brankostroj na delší dobu zadrhl, domácí sice snížili, nicméně hra byla hodně rozháraná a bez velkého tlaku na obou stranách. Až v 38. minutě Prudil skvěle přenechal Tomáškovi, který dával na 4:1, aby se o 15 vteřin později po výtečném forčekinku Stůje a Jandy prosadil z dálky Krbec. Čtyřgólový náskok tak dával do závěrečného dějství Kanonýrům klid.

I v poslední dvacetiminutovce se tak hosté drželi své scénáře - kontrolovali hru, měli míček na hokejkách a eliminovali tak snahu Čelákovic o nějaké zdramatizování. V 50. minutě navíc Ponomarev uspěl proti Richtrovi při trestném střílení, zatímco o minutu později Prudil svůj nájezd proměnil, aby za další minutu Bachmaier po nabídce od Tomáška dával na 7:1. Veselý pak přesnou ranou do šibenice pečetil na 8:1.

„Bylo to těžké utkání, protože jsme přišli pozdě do haly. Byla tu zima, měli jsme těžkou rozcvičku, ale zase to nebylo něco jiného a vyzkoušeli jsme si to. V prvních dvou třetinách jsme zaostávali v tom, co jsme chtěli hrát. Ale nakonec máme tři body a jsme spokojení před vánoční pauzou,“ řekl útočník Matyáš Bachmaier. A brankář Ivan Ponomarev přidal: „Pro nás jsou důležité tři body a že jsme zápas odehráli na tři lajny. Soupeř nás prověřil nebezpečnými protiútoky.“

Branky a asistence: 17. Doutnáč (Kramel) - 4. Janda (Bachmaier), 6. Prudil (Veselý), 8. Novák (Tad. Chroust), 38. Tomášek (Prudil), 39. Krbec, 52. Hübner TS, 53. Bachmaier (Tomášek), 59. Veselý (Prudil). Rozhodčí: Hejzlar, Kněžík. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:3, 0:2, 0:3. Střely: 11:36. Diváků: 50.

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Stůj, Krbec, Kuchynka, Svačinka, Tomášek, Veselý, Šefčík – Fojtík, Bachmaier, Janda – Pfaur, Novák, Tad. Chroust – Prudil, Hübner. Trenér: Přívara.