KanonýřiChomutov
5:4 sam. náj.(0:1,2:0,2:3)
pá 17. 11. 2023 15:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 13. kolo

Vydřená a důležitá výhra! Kanonýři skolili na penalty Chomutov

Tohle budou velmi cenné dva body. Kanonýři v domácím duelu proti Chomutovu prohrávali, pak vedli a pak zase prohrávali, aby se jim vydařeným závěrem povedlo vyrovnat a nakonec na penalty i zvítězit 5:4. Za hosty bylo hodně vidět exkladenské duo Skuhrovec - Frühbauer. Už v neděli čeká Kanonýry další těžký duel, vyrážejí do Otrokovic.

Byl to zprvu opatrný zápas se spoustou ztrát ve středu hřiště. Dvě nuly na světelné tabuli zmizely až v 15. minutě, kdy dlouhou nahrávku z obranného pásma Skuhrovec sklepl na Haleje, jenž se zblízka nemýlil. Vyrovnání přišlo v 26. minutě, kdy se od zadního mantinelu před Frühbauera skvěle natlačil Fojtík a míček skončil za čárou. Gól byl nicméně označen za vlastní. I u druhého kladenského zásahu sehrál důležitou roli Fojtík, který v oslabení vybojoval míček za brankou a naservíroval ho Šefčíkovi, jenž poslal domácí do vedení.

Nicméně ve třetí třetině přišel chomutovský obrat. Po rychlém výhozu našel Šarša volného Skuhrovce, jenž zblízka vyrovnal. Ten stejný hráč pak zvyšoval na 3:2 pro hosty, když ti nejprve ubránili své oslabení a hned ve chvíli, kdy se ocitli v pěti, dokonali rychlý brejk. Sluší se poznamenat, že Skuhrovec, coby bývalý Kanonýr, trefy z respektu vůči svému někdejšímu klubu neslavil!

Pak ale už naštěstí dávali góly jen domácí. V 52. minutě si Novák naběhl do volného prostoru, dostal nahrávku a snížil. V 55. minutě Bachmaier krosovou přihrávkou našel v přesilovce volného Svačinku a bylo to 4:4. V poslední minutě se hnal na chomutovského brankáře Novák, jeho bekhendový pokus však Frühbauer kryl, a tak šel zápas do prodloužení a následně i penalt.

V nich se prosadil Svačinka, Bachmaier, naopak Janoušek, který po první sérii nahradil v brance Melegu, dva nájezdy vychytal a Kanonýři tak získali dva body.

„Bylo to pro nás náročné a doufám, že i poučné, protože Chomutov využil a trestal naše chyby. Máme z čeho čerpat a co napravovat. Negativní je naše produktivita, protože těch šancí bylo hodně. A to nás dnes stálo tři body. Měli jsme góly na čepeli, to musíme zlepšit,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.

Nejlepší hráč zápasu Dominik Janda pak přidal: „Bylo to velmi vyrovnané utkání, kdy soupeř potrestal všechny naše chyby. Zisk všech tří bodů nás stála produktivita, na té musíme do příštího utkání zapracovat. Ale oceňuji, že jsme za stavu 2:4 dokázali vrátit a urvali v domácím prostředí důležité dva body.“

Branky a asistence: 26. Nachtmann (vlastní gól), 35. Šefčík (Fojtík), 52. Novák (Stůj), 55. Svačinka (Bachmaier), 65. rozhod. nájezd Bachmaier – 15. Halej (Skuhrovec), 43. Skuhrovec (Šarša), 46. Skuhrovec (Šarša), 50. Halej (Šarša). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:1, 2:0, 2:3 – 0:0. Střely: 28:16. Diváků: 203.

Sestava Kanonýrů: Melega (65. Janoušek) – Tomášek, Krbec, Svačinka, Veselý, Šefčík, Kuchynka – Novák, Bachmaier, Tad. Chroust – Fojtík, Pfaur, Janda –Stůj, Čika, Hübner – Blažej, Spurný, Prudil. Trenér: Přívara.