KanonýřiZnojmo
8:4(4:3,1:0,3:1)
so 12. 11. 2022 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 13. kolo

VÝHRA! Kanonýři pokořili Znojmo

Ve Švýcarsku dokázal gólman Lukáš Bauer dovést reprezentaci do finále mistrovství světa, na Kladně ale jeho jmenovec v brance Znojma radost nezažil. Kanonýři porazili ve 13. kole 1. ligy Znojmo 8:4. Ve čtvrtek je čeká duel ve Slezsku proti Letce, v sobotu doma hostí Start98.

Začátek utkání přinesl divoký průběh. Už po 46 vteřinách šlo Znojmo do vedení, aby ve čtvrté minutě vyrovnal Bohuslávek. Následně se po zisku míčku z rychlého kontru prosadil Mareš, jenže jen o minutu a půl přesnou ranou od půlky srovnal znojemský Blažek. Divoký průběh pokračoval, a tak ve 13. minutě poslal Kladno znovu do vedení Chroust, aby o pouhých 29 vteřin později zase Znojmo díky Kucharičovi vyrovnalo. Přesto nakonec Kanonýři zakončili první třetinu vítězstvím, když v 19. minutě střela Matěje Stůje prošla až za brankáře Bauera.

Druhé dějství se už neslo v poklidnějším duchu a jediného gólu se dočkalo Kladno, když v polovině utkání zvyšoval na 5:3 Pfaur. Zřejmě klíčový okamžik se zrodil hned na začátku třetí třetiny, když si před branku naběhl Daniel Fišer a z Novákovy nahrávky hráč, který v pátek přišel ze Sparty na střídavé starty, přidal šestý gól. Znojmo sice dokázalo ještě snížit, ale Kanonýři už si i díky Bohuslávkově brance a závěrečné trefě Šimečka do prázdné nenechalo vítězství vzít.

"Dnes se mi to hodnotí lépe než v předchozích duelech, protože jsme po delší době získali tři body. Pramenilo to z toho, že jsme konečně plnili věci, které jsme si řekli. Ještě to není ideální, ale řekli jsme si, že pro nás je nejklíčovější druhá polovina sezony, kam směřujeme. A naše výkony mají gradovat právě v druhé polovině. Musím poděkovat, jak to kluci odbojovali, i když se vraceli po zranění a musím poděkovat Spartě, že nám půjčila Daniela (Fišera), který zahrál velmi dobře. A musím také vyzvednout Bohoušův (Bohuslávkův) výkon,“ řekl kouč Dušan Přívara.

Branky a asistence: 4. Bohuslávek, 7. Mareš, 13. Chroust (Šefčík), 19. Stůj (Fišer), 31. Pfaur (Veselý), 41. Fišer (Novák), 52. Bohuslávek (Fišer), 60. Šimeček (Chroust) - 1. Piskáček (Šrámek), 9. Blažek (Čech), 13. Kucharič (Daberger), 46. Kůn (Salava). Rozhodčí: Tichý, Kapr. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Třetiny: 4:3, 1:0, 3:1. Střely: 21:20. Diváků: 85.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (Frühbauer) – Stůj, Veselý, Šefčík, Svačinka, Prudil, Nový – Chroust, Janda, Šimeček – Bohuslávek, Novák, Pfaur – Šimek, Spurný, Mareš – Matějka. Trenér: Přívara.