Z kanceláře na hřiště. Marodka a syn donutili Riebauera ke comebacku

Rok a měsíc nehrál ostrý zápas, jen si střihl čtyři mače za kanonýrské béčko. Jenže když před pátečním třetím finálovým zápasem kouč Dušan Přívara smutně sčítal omluvenky churavějících hráčů, musel i generální manažer Ondřej Riebauer „do zbraně“. A tak zase naskočil za áčko, dal gól, užil si oslavu se synkem Eliášem, ale nakonec převážilo zklamání z prohraného utkání i celé finálové série. „Podstatou mého zapojení nebylo porazit Butchis, ale pomoct mladším klukům v takto důležitém zápase,“ říká Riebauer pro klubový web a rovněž prozrazuje, zda se objeví i v barážové sérii proti Karlovým Varům.

Ondro, co rozhodlo o tvém návratu na hřiště a jak moc jsi dal tréninku?

Rozhodla marodka v týmu. Chybělo nám dost zkušených hráčů, kteří jsou pro tyto zápasy klíčoví. S trenérem a vedením jsem si mou účast v zápase definitivně potvrdil v den zápasu. Na hokejce jsem trénoval tedy asi 15 minut se synem v jeho pokojíku před odjezdem na sraz, nicméně fyzičku si udržuji dlouhodobě. Z tohoto pohledu jsem obavy neměl.

Nešlo si nevšimnout, jak svůj gól náležitě slavíš se synem, který seděl s tvou manželkou a tátou v hledišti. Jak moc tě motivovalo si před potomkem zahrát?

Přiznám, že i to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl ještě jednou naskočit. Měl jsem podporu i od rodiny a jsem rád, že Eliáš mohl zažít zápas v takové atmosféře, a ještě si střihnout s tátou gólovou oslavu. Už chyběla jen ta vítězná tečka.

Jak moc tě právě mrzí, že jste nakonec dobře rozehraný zápas v prodloužení smolně ztratili?

Vzhledem k průběhu zápasu to samozřejmě mrzí. Věřím, že kdybychom proměnili příležitosti ve třetí třetině, tak bychom ten zápas zvládli. Například přesilovka v závěrečné desetiminutovce, kdy jsme po dvou třech vyložených šancích naopak inkasovali. Místo 6:3 to najednou bylo 5:4. V tu chvíli bylo momentum na straně Butchisu a bylo to hlavně o tom, zda zvládneme ustát závěrečný tlak. To, jak to dopadlo, teď všichni víme.

Byl to z tvé strany ojedinělý návrat, nebo s Dušanem řešíte i naskočení do baráže proti Varům, který startuje už v sobotu?

Podstatou mého zapojení nebylo porazit Butchis, ale pomoct mladším klukům v takto důležitém zápase. Věřím, že na Vary se už dají zkušení hráči zdravotně do pořádku, aby tuto roli mohli opět plnit oni.

Dobře, tak jak z pohledu generálního manažera je pro Kanonýry důležitá baráž, která ještě může týmu zajistit účast v superlize?

Budou to zase minimálně tři velmi těžká utkání, která nám můžou dát spoustu zkušeností do další práce. Není to primárně o tom, zda budeme hrát příští sezonu superligu, ale jak nás to herně zase posune. Kádr je hodně mladý a tohle jsou přesně zápasy, které potřebujeme hrát co nejvíce.