KanonýřiHurrican
5:4 po prodl.(1:1,2:0,1:3)
so 22. 4. 2023 18:00 @ SH BIOS Kladno, 1. liga mužů, 2. kolo

Zase prodloužení, ale tentokrát pro NÁS! Baráž je srovnaná

Při drtivé karlovarské power play ztratili vedení 4:1 a i druhý zápas baráže o superligu tak zamířil do prodloužení. V něm ale Kanonýři předvedli velkou psychickou sílu a gólem výtečného Vojtěcha Nováka rozhodli o své výhře 5:4. Série je tak srovnaná a v neděli od 18 hodin jeden z týmů zaútočí v hale BIOS na mečbol.

Opatrný úvod rozetnul v 11. minutě Klápa, který přesnou střelou tahem využil těsně před jejím vypršením přesilovku. Kanonýři však dokázali záhy zareagovat, když pro změnu v situaci 4 na 4 Novák z rohu našel před brankou volného Chrousta. Stejný hráč pak po 11 vteřinách druhé třetiny poslal nekompromisní ránou pod břevno domácí do vedení. Pak dlouho skóre zásluhou obou gólmanů zůstávalo nezměněno, než v 36. minutě Novák obětavě zblokoval střelu z půlky a vyrazil do rychlého brejku 2 na 1. Při něm naservíroval míček volnému Fišeru, jenž rozjásal publikum BIOSky.

V 50. minutě přišla velká chvíle kladenského gólmana Ivana Ponomareva. Nejprve lapil těžkou tečovanou střelu a jen co se postavil na nohy, našel dlouhou přihrávkou v útočném pásmu Nováka, jenž znovu předal Fišerovi, který zvyšoval na 4:1.

Osm minut před koncem třetí třetiny se Vary rozhodly k risku. Odvolaly brankáře a pustily se do dlouhé power play. V 54. minutě jim přinesla po závaru snížení na 2:4, pak na dlouho elitní karlovarští hráči zamkli Kladenské, ale ti obětavě blokovali střely a drželi obranný val. Měli i dvě velké šance přidat do prázdné pátý gól, jenže nepodařilo se.

A tak přišel trest.

V předposlední minutě dával po krosové nahrávce Korbel na 3:4, aby o 21 vteřin později ten stejný hráč ze stejného místa vyrovnal. Tudíž také druhý zápas série zamířil do prodloužení. V něm Kanonýři prožili několik hodně horkých chvilek, ovšem v 65. minutě nasměroval Fišer přihrávku skrz celé útočné pásmo a našel úplně volného Nováka.

Gól, radost a euforie.

„Zápas bych rozdělil na dvě části. Ta jedna byla ve standardním počtu, kterou jsme zvládli a drželi jsme se úplně bez problému herního plánu. Získali jsme v tom náskok, čímž jsme donutili hrát Vary v šesti. Na to jsme byli připravení, ale tam jsme náš herní plán nedodrželi a naše šance jsme nevyužili. Prodloužení bylo obraz toho, co se stalo ve Varech. Vary útočily a my jsme z naší první šance dali gól. Byli jsme šťastnější,“ řekl trenér Milan Tuláček.

Branky a asistence: 15. Chroust (Novák), 21. Chroust (Fišer), 36. Fišer (Novák), 50. Fišer (Novák), 65. Novák (Fišer) - 11. Klápa (Strachota), 54. Kalaš (Tyl), 59. Korbel (Klápa), 60. Korbel (Nushart). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:3 - 1:0. Střely: 18:26. Diváků: 274. Stav série: 1:1

Sestava Kanonýrů: Ponomarev (Janoušek) – Pfaur, Ullmann, Stůj, Veselý, Burian, Höffer – Novák, Chroust, Fišer – Janda, Spurný, Louvar – Matějka, Prudil, Hübner. Trenér: Přívara.