ButchisKanonýři
4:3(1:1,2:2,1:0)
so 5. 11. 2022 18:00 @ SH VŠE, 1. liga mužů, 12. kolo

Zdařilý výkon na prvního nestačil

Do posledních vteřin bojovali o to, že budou druhým týmem v sezoně, který celku Butchis sebere body. Nakonec se ale Kanonýři z palubovky VŠE vrací po velmi slušném výkonu s těsnou porážkou 3:4. Příští sobotu je doma čeká Znojmo.

Vedení se ujali domácí v 16. minutě, avšak těsně před koncem první části se Kanonýři dočkali vyrovnaní. Po faulu na Prudila rozehrávali Kladenští standardní situaci na půlce a dalekonosnou střelou se prosadil Stůj, když skvělou práci před brankou odvedl Novák.

Na začátku druhého dějství přidali Kanonýři druhý gól, když zpoza branky vyjel Chroust, jehož ránu sice domácí gólman kryl, ale na dorážku Prudila už neměl. Nicméně jen o pár minut později Butchis odpověděli nádhernou ranou Kaliny. Následně předvedl několik skvělých zákroků Frühbauer, ale v 39. minutě ho propálil po nezištné přihrávce Papeže Kalina. Vedení domácích však trvalo pouhých 18 vteřin, než se po rychlém přenesení hry trefil Veselý.

V čase 44:34 se změnil stav na 4:3. Domácím ke gólu pomohla smolně sražená střela Stůje, která skončila za zády Frühbauera. Hosté se sice snažili o vyrovnání, leč domácí zblokovali velké množství střel. Definitivně rozhodnout mohli v poslední minutě, kdy Papež po vysoké holi Stůje jel trestné střílení, ale Frühbauer jeho "zorro" pokus kryl. Jenže Kladno se už k větší šanci následně nedostalo.

„Soupeř ukázal, v čem je lepší a proč je první. A to je proměňování šancí. Zase jsme začali hrát pozdě a začínáme hrát, až když nám teče do bot. Pořád se trápíme v koncovce,“ řekl kouč Dušan Přívara.

Branky a asistence: 16. Vondruška (Černý), 24. Kalina (Novotný), 39. Kalina (Papež), 45. Černý (Vondruška) - 20. Stůj (Svačinka), 23. Prudil (Chroust), 39. Veselý (Novák). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:0. Střely: 33:25. Diváků: 101.

Sestava Kanonýrů: Frühbauer (Janoušek) – Veselý, Svačinka, Hübner, Ullmann, Pfaur, Nový –Stůj, Novák, Janda – Šimeček, Prudil, Chroust – Matějka, Spurný, Čika. Trenér: Přívara.