Dvě domácí výhry = postup do semifinále!

Čtvrtfinálová série se Znojmem se na víkend přesunula na Kladno za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy. Kladenští naplno využili výhodu domácího prostředí a postoupili do semifinále!

FBC Kladno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 10:6 (2:1, 1:3, 7:2)

Třetí čtvrtfinálový souboj začal rychlým gólem Znojma ve 2. minutě. Vyrovnání přišlo za necelé 2 minuty, kdy Louvar rychle rozehrál standardní situaci na Přívaru, který byl před brankou úplně volný. Vedení na kladenskou stranu dostal Leipner. Třetí gól mohl přidat Louvar z trestného střílení, ale úspěšnější byl brankář Beneš a branka nepadla ani z přesilové hry. Stav se do přestávky nezměnil, protože Kladno své další šance neproměnilo.

Druhou třetinu kladenští předržovali míček na své obranné polovině, z čehož pramenily laciné ztráty. Znojmo mělo herní převahu a otočilo skóre na 4:2! Důležitý moment přišel v poslední minutě prostřední části, kdy Louvar z výběhu snížil.

Potřetí v sérii vstupovalo do závěrečné dvacetiminutovky s vedením Znojmo. Srovnat se podařilo v čase 46:50 Lackovi. V následujícím střídání zavelel k obratu střelou na bližší tyč kapitán Richtr. Kladenský nápor přibrzdilo vyloučení Louvara, ale domácí oslabení ubránili a po něm se znovu trefil Lacko. Navíc po 14 vteřinách proběhl celé hřiště Řeháček, krásně zavěsil a bylo to už 7:4! Šest minut před koncem si Znojmo vyžádalo oddechový čas a sáhlo k power-play, ve které se rychle prosadil hostující Kucharič. Čtyři minuty před koncem byl vyloučen Šimůnek a Kladeňáci hráli oslabení, které se podařilo odehrát bez inkasované branky. Po návratu z trestné lavice získal Šimůnek míček a namířil ho do odkryté klece. Za svoji nesportovní oslavu před znojemskou střídačkou vyfasoval trest2+10 minut a Kladno hrálo znovu ve 4. Tentokrát se Znojmo prosadilo, ale do konce zápasu už zbývalo jen 58 sekund. Poslední slovo si vzali domácí. Nejprve uspěl Linhart z dorážky a desátý gól vsítil do prázdné branky Slivka.

Branky Kladna: 2x Lacko, Přívara, Leipner, Louvar, Richtr, Řeháček, Šimůnek, Linhart, Slivka

FBC Kladno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Nedělní duel odstartoval rychlým znojemským gólem z 3. minuty. Hůř mohlo být pro kladenské při vyloučení Šimůnka, ale proti přesilovkové šanci Paláta vytasil perfektní zákrok Cmíral, který podával vynikající výkony po celou sérii a to nejlepší si nechal na 4. zápas! V polovině třetiny mělo i Kladno možnost přesilovky, ze které skóroval Přívara. Po vyrovnávací brance byl vyloučen Leipner a kladenští hráli druhé oslabení. V něm získal míček Linhart a vydal se do brejku se Slivkou, který prostřelil Beneše (gól byl přiznán Linhartovi, i když míček netečoval). Vedení 2:1 vydrželo do přestávky díky fantastickému zásahu Cmírala v závěru třetiny.

Ve druhé třetině nejprve Kladno navýšilo náskok zásluhou přesné střely Lacka, ale v konci 33. minuty hosté snížili po standardní situaci. Několikrát se znovu musel vyznamenat Cmíral a nepovolil Znojmu vyrovnat. Když do vypršení prostřední části zbývalo 70 sekund, tak byl vyloučen hostující Herman a Kladno hrálo přesilovou hru.

Početní výhoda se kladenským příliš nepovedla a nepřinesla změnu skóre. Čtvrtý gól domácích padnul po uvolnění Louvara od obránce a rychlém vyběhnutí před branku. Cmíral předváděl i ve třetí třetině výborný výkon a nepovolil Znojmu vstřelit kontaktní gól. Kladno hrálo ještě jedno oslabení, když hloupě oplácel Linhart. Početní výhoda se Znojmu nepodařila a kladenští byli schopni kontrolovat míček i ve 4 hráčích v poli. Poslední gól série si připsal Přívara, který se radoval po střele mezi „betony“. Znojmo zkusilo znovu dlouhou power-play, ale Kladeňáci byli na své polovině kompaktní a k tomu se i po zisku míčku dostávali k brance soupeře, kde sbírali cenné vteřinky. Zápas skončil kladenským vítězstvím 5:2 a v celé sérii FBC zvítězilo 3:1 na zápasy.

Sestava Kladna: Cmíral – Šimůnek, Pertlík, Přívara, Lacko, Louvar – Richtr, Řeháček, Linhart, Slivka, Leipner – Burian, Nováček, Blažek, Richtr, Nolč

Branky Kladna: 2x Přívara, Linhart, Lacko, Louvar

Kladno se dozví semifinálového soupeře až ve středu po 23. hodině, kdy si bude vybírat Česká Lípa svého soupeře. Na výběr bude mít Kladno a vítěze 5. rozhodujícího zápasu ze série Start98 – Florbal Ústí. Kladenští se tak utkají s Českou Lípou nebo s Litvínovem a každopádně půjde o premiérový střet v play-off, protože se ani s jedním z týmů ve vyřazovacích bojích nepotkali.

Kladenské zápasy se odehrají v hale BIOS v sobotu 28.3 od 19:00 a případný čtvrtý zápas tamtéž od 17:00. Věříme, že nás přijdete podpořit minimálně ve stejném počtu jako tento víkend, kdy jste nám vytvořili fantastickou atmosféru, ve které bylo radostí hrát! Děkujeme!