Finále je tu!

Tak tedy Kladno se s postupem nepáralo ani v semifinále, stačily tři zápasy. A to je dobře, protože sobotní zaváhání by dalo soupeři „čuchnout“ a z toho by ještě mohly být mrzutosti. A že k tomu nebylo úplně daleko!

V první třetině padly čtyři branky, všechny v režii první lajny. Na konci čtvrté minuty začala jediná přesilovka zápasu, když Martínek pykal za hrubost, jíž se dopustil vůči našemu Princovi. Netrestáme - skóre otevřel až na začátku deváté minuty Přívara po Louvarově asistenci. Druhý jmenovaný pak v končící jedenácté minutě přihrál Pacanovi na druhý kladenský gól. Znojemští v těch chvílích působili poměrně odevzdaně. Jenže zdání klame! Po minutě snížil „pořízek“ Ostrý a vteřinu před sirénou po jeho nahrávce vyrovnal Rada. Vypadá to sice dramaticky, ale hrál se nejnudnější florbal celé série.

Stejný obraz hry pokračoval i ve druhém dějství. Znovu šlo Kladno do vedení Přívarovou zásluhou. Pak přišla ke slovu i druhá formace. Nejprve přihlížela vyrovnání Kuchariče v deváté minutě, napravila to však dvě minuty před přestávkou, když Lacko s Princovou asistencí vrátil domácím jednogólový náskok. Ani druhá třetina ale nebyla pro rekordních 402 diváků žádnou laskominou. Hosté se nikam nehnali, Kladno zase jakoby čekalo, že při vedení 2:0 se už série vyhraje sama.

Další průběh zápasu jakoby chtěl divákům všechno vynahradit. Nejprve si vybrala slabší chvilky první formace – při jejím pobytu na ploše v čase 46.00 vyrovnal Salava a v polovině třetí části šli hosté poprvé v zápase do vedení po trefě Miklíkově. Psychologický dopad byl zřetelný na obou stranách – znojemští ožili a poctili obě naše lajny dalšími dvěma góly – Martínek v čase 52.40 a Sláma v čase 54.31. Většina diváků začala při třígólovém vedení hostů přehodnocovat plány na nedělní podvečer. Zárodek kolapsu byl ale zastaven při time-outu Kladna pět minut před koncem třetí části. V téměř nepřetržité power-play po minutě snížil Holčák, za další dvě minuty Princ, no a půl minuty před sirénou vyrovnal Louvar! Infarktový závěr zvedal diváky ze sedadel.

Prodloužení se nehrálo nikterak „při zdi“, přesto se obešlo bez gólů. Rozuzlení tak přinesly až nájezdy. Za hosty proměnil jen ten první Sláma, za Kladno využili Slivka, Pacan (rozhodující) a Louvar, vyhlášený za kladenské nejlepším mužem zápasu.