Některým mládežnickým týmům končila ligová sezona, jiné prvomájový víkend využily k účasti na prestižním turnaji Prague Floorball Cup. A Kanonýři na něm byli rozhodně vidět!

Florbalový klub Kanonýři Kladno, pořádá v těchto dnech nábor dívek ve věku od pěti do osmnácti let. O kladenském dívčím florbalu jsme si povídali s Nelou Jirákovou, která je již podruhé v nominaci reprezentačního výběru juniorek pro mezinárodní turnaj Euro florbal tour a Lucií Řezáčovou, působící ve družstvech starších žáků a starších žákyň, které také vedla při ligové premiéře jako kapitánka.
Popravdě těším se strašně, protože to je můj první výjezd do zahraničí s reprezentací a zároveň druhé EFT v mé kariéře, takže se dá říct, že už mám pár zkušeností.

Obě patříte mezi největší naděje našeho klubu. Jak dlouho se florbalu věnujete a jaké byly vaše začátky?
N: Florbalu se věnuji již pět let a dostala jsem se k němu přes fotbal (kde byl mým trenérem současný florbalový trenér David Vorlíček), stolní tenis (kde jsem byla okresní i krajskou šampionkou) a aerobik.L: Florbalu se věnují už čtvrtým rokem. Mám za sebou už spoustu zápasů, ze kterých se pak ponaučím do dalších. Začínala jsem v 5. třídě, kdy se naše škola přihlásila do Školní florbalové ligy. Florbal se mi hrozně líbil a chtěla jsem v něm pokračovat, takže jsem pak začala hrát za, tehdy ještě, FBC Kladno.
Čím vás zlákal právě florbal a co vás na něm nejvíc baví?
N: Zlákalo mě to, že florbal mladý sport a jak rychle se neustále rozvíjí. Časem člověk zjistí, že radost z výhry v kolektivním sportu, je mnohem větší než v individuálním. A to je to co mě u florbalu stále drží.L: Na florbal jsem jako malá koukala v televizi, připomínal mi trochu hokej, který jsem vždycky chtěla hrát. Hrála sem si doma s hokejkou a bavilo mě to tak, že jsem už jen čekala na tu možnost, někde ho začít hrát. Nejvíce se mi na něm asi líbí, že je to týmový sport, nemám moc ráda sporty pro jednotlivce a i tímto si mě vlastně získal. Baví mě, jak se můžu zdokonalovat, zlepšovat střelu, přesnost a teď i systém.

L: Florbal už se líbí hodně holkám a je to kolektivní sport plný super lidí. Seznámíte se s novými kamarády, získáte plno nových zkušeností a pořád se můžete zlepšovat. Stačí přijít s dobrou náladou. Jediný, co můžu za sebe říct je, že vás tento sport bude bavit a za to, ho zkusit, nic nedáte.