HurricanKanonýři
5:4 sam. náj.(1:2, 2:0, 1:2, 1:0)
st 9. 3. 2022 20:00 @ HMS Karlovy Vary, 1. liga mužů, 5. kolo

Konec a smutek. Kanonýři ve vyrovnané sérii i potřetí padli v nájezdech

Říká se, že je to „jen“ dovednostní soutěž. Jenže právě penalty rozhodly o tom, že v nevídaně vyrovnané sérii čtvrtfinále 1. ligy míří Karlovy Vary do semifinále, zatímco Kanonýrům končí sezona až příliš brzy. Také pátý rozhodující duel totiž zamířil do nájezdů a potřetí v nich uspěly Vary. Po vítězství 5:4 získaly klíčový třetí bod a v semifinále narazí na Ústí nad Labem.

Skóre rozhodujícího zápasu přitom otevřel Šnajdr, který vystihl nepřesnou nahrávku karlovarského beka a z rychlé brejku se nemýlil. Vzápětí ranou z dálky vyrovnal Kalaš, ale jen o dvě minuty později si vedení vzali Kanonýři zpět, když střelou z rozehrávky překvapil Zavadila v brance Chroust.

Do druhé třetiny nastoupily oba celky mnohem opatrněji, nicméně ve 34. minutě se přece jen domácí dočkali. Kalaš nejprve trefil tyč, míček se však odrazil ke Klápovi, který dokázal zareagovat a dostal balonek za bezmocného Macíka. A co hůř - 25 vteřin před druhou sirénou zblokoval Přívarovu ránu Nicklas, dostal se do útočného pásma, kde předložil Zavadilovi, jenž skákavou nahrávku se štěstím trefil a poslal domácí do vedení.

Jenže jak už je v této sérii obvyklé, soupeř dokázal zareagovat - ve 43. minutě Veselý vyrovnal a drama tak pokračovalo dál. Ve 48. minutě rozehrávali z rohu Chroust s Bachmaierem, druhý jmenovaný pak z těžkého úhlu vystřelil a překvapil nepřipraveného Zavadila. Až do 54. minuty se hostům dařilo hrát bez vyloučení, neboť znali sílu domácích v přesilových hrách. Pak však dostal Janda dvě minuty za držení, Kanonýři oslabení dlouho zvládali, ale v samotném závěru, když už se chystal skočit na palubovku, vyrovnal Strachota.

I čtvrtý zápas z pěti tak zamířil do prodloužení a scénář čtvrtfinálové série psal další infarktovou kapitolu. V desetiminutovém nastavení se v šanci zjevil Chroust, později prchali Bohuslávek s Papouškem sami na branku, ale příležitosti zůstaly nevyužity. A tak se šlo už potřetí v sérii na penalty a i potřetí v nich uspěly Vary.

Je konec, je dobojováno.

Soupeř si zaslouží gratulaci k postupu, byť by nejspíš slušel oběma celkům.

Branky a asistence: 6. Kalaš (Tyl), 34. Klápa (Kalaš), 40. J. Zavadil (Nicklas), 56. Strachota (Nushart), rozh. nájezd J. Zavadil - 4. Šnajdr, 8. Chroust, 43. Veselý (Bachmaier), 48. Bachmaier (Chroust). Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Třetiny: 1:2, 2:0, 1:2 - 0:0. Střely: 38:34. Diváků: 274. Konečný stav série: 3:2.

Sestava Kanonýrů: Macík (Weissgärber, Janoušek) – Pfaur, Veselý, Šefčík, V. Novák, Stůj, Přívara – Höffer, Riebauer, Šnajdr – Bohuslávek, Papoušek, Pixa – Chroust, Bachmaier, Janda - Kučera. Trenér: Hovořák.