HurricanKanonýři
5:4 sam. náj.(1:2, 2:0, 1:2, 1:0)
st 9. 3. 2022 20:00 @ HMS Karlovy Vary, 1. liga mužů, 5. kolo

Je tu zápas o vše. Kdo udělá méně chyb, postoupí, ví Přívara

Bude to zápas, který definitivně rozhodne. Zatímco tři ostatní čtvrtfinalisté 1. ligy jsou už od víkendu jasní, toho čtvrtého určí za stavu 2:2 na zápasy až poslední možný střet. Zkrátka - úspěšnější ze středečního duelu (začíná ve 20.00) Karlovy Vary - Kanonýři se probije do semifinále a může dál doufat v postup do superligy.

V lichých zápasech vítězí Kanonýři, v těch sudých zase po penaltovém rozstřelu Karlovarští. A tak je tu stav 2:2, čtvrtfinálová série se znovu přesouvá na západ Čech, kde už definitivně padne verdikt. A psát, že lze očekávat tuze vyrovnaný boj, by nejspíš po výsledcích z předchozích klání bylo tuze zbytečné. „Očekávám bitvu o každý kousek hřiště, ten kdo udělá méně chyb, postoupí,“ má jasno kapitán týmu Dušan Přívara.

Jestli lze někde hledat rozdíly, pak je to ve využívání přesilových her. Karlovy Vary se v play off chlubí zatím 55procentním využitím, oproti tomu Kladno jen 22 procenty. I proto Přívara tuší, že receptem na úspěch je disciplína. „Nesmíme se nechat vylučovat. Naopak se musí víc tlačit do branky a dostat soupeře pod tlak na celém hřišti.“

Když se připočítá i prodloužení, pak oba celky odehrály během osmi dnů 262 minut v plném nasazení a především soupeř se o uplynulém víkendu rozhodl už záhy pro hru na dva útoky. Zároveň do hry vstupuje také psychický faktor, protože tento zápas jednomu z celků předčasně utne sezonu. „Fyzicky jsme na tom dobře, máme natrénováno. A psychicky? Nemohu mluvit za všechny, ale cítím odhodlání, takže je to rovněž dobré. Mám rád tyto zápasy, těším se na něj a jsem v pohodě,“ říká Přívara, jinak čtyřnásobný ligový mistr s Tatranem.

Kdo tedy postoupí do semifinále a vyzve Ústí nad Labem?

Jak zápas sledovat: videopřenos, online.