Přetahovaná s pražským Chodovem o umístění v elitní šestce, která garantuje přímý postup do čtvrtfinále, může přidat další pokračování. Kanonýry ve čtvrtek před televizní kamerami Sporty TV čeká duel na půdě posledního celku Livesport Superligy, a pokud by si připsali vítězství, tak mohou znovu poskočit na vysněnou šestou příčku. Zápas začíná v 18 hodin.
Kanonýři se po televizní předehrávce 20. kola Livesport Superligy probili do vysněné šestky tabulky. Posunula je tam výhra 6:3 nad Sokolem Vinohrady, na které se dvěma góly podílel Matěj Čermák, k tomu přidal dvě asistence. Příští zápas hraje Kladno ve čtvrtek, kdy se znovu před kamerami Sporty TV představí v Ústí nad Labem.
Po úterním vítězství mají na dosah vysněnou šestku, která garantuje přímý postup do čtvrtfinále play off, ve čtvrtek se už v ní mohou ocitnout. Kanonýři však musí výhru nad Chodovem potvrdit také v televizní předehrávce 20. kola, kdy ve své hale BIOS hostí od 18 hodin Sokol Vinohrady. Zápas přenáší Sporty TV, Kladno však doma spoléhá na vynikající kulisu a fanoušky.
Nejvyšší výhra v historii. Kanonýři dali Ústí 12 branek
Kladenský florbal si připsal nejvyšší vítězství v superlize/extralize ve své historii. Poprvé Kanonýři nastříleli dvojciferný počet gólů, když v televizní předehrávce 21. kola porazili Ústí 12:3 a minimálně do víkendu se posunuli na šesté místo. Pět bodů zapsal Bachmaier, po čtyřech přidali Navrátil a Eliáš. Teď následuje reprezentační pauza, další duel hraje Kladno v neděli 15. února proti Tatranu Střešovice.
Sice po úvodní buly musel vyseknout skvělý zákrok Haleš, jenže hned vzápětí se prosadil Papoušek, který se natlačil před branku, a když se k němu odrazil míček, nemýlil se. Kanonýři se tak ujali vedení už po 27 vteřinách. V osmé minutě přidal druhý gól Navrátil, který z dálky od levého mantinelu přesnou střelou zužitkoval báječnou zadovku od Eliáše. A v 16. minutě už to bylo 3:0, když luxusní křižnou přihrávkou našel Bachmaier zcela volného Matěje Čermáka čekajícího u levé tyčky.
Kanonýři drželi pevně otěže zápasu i ve druhé třetině. Ve 23. minutě se z půlky trefil Tadeáš Chroust, jen o 18 vteřin později přidal pátý kladenský gól Fišer, když z první trefil pobídku od Martina Čermáka. V 27. minutě Bachmaier bleskurychle a šikovně rozehrál z rohu a našel před brankou úplně volného Bílka. „Chtěli jsme využít rychlé rozehrávky. Náš trenér křičel, že máme jít střídat, ale Bachy to narval do brankoviště a já rychle vystřelil,“ líčil Bílek. Za minutu a půl pak svým tradičním (a skoro nechytatelným) trikem proměnil trestné střílení Navrátil, který o chvíli později přihrál na dva góly Eliáše.
Do třetí třetiny vystřídal Haleše v brance Janoušek. Utkání se už spíše dohrávalo, i tak desátý gól zapsal Bachmaier, kterého čeká nyní premiéra v národním týmu. Hattrick ve 48. minutě završil Navrátil a konečné skóre zpečetil v přesilovce v 60. minutě opět Bachmaier.
„Zápas byl zpočátku pomalejší, byl tam vlažnější vstup od obou, ale pak se ukázala naše kvalita, kdy jsme Ústí přehrávali. Postupem času tam napadaly góly, udělal se rozdíl a utkání se už spíš dohrávalo,“ řekl útočník Tomáš Navrátil.