Po 345 dnech je zpět. Zlomený kotník je vyléčen a Filip Ullmann už zase hraje

Soutěžní zápas nehrál 345 dní, tedy skoro celý rok. Teď je ale dlouhá pauza konečně pryč a Filip Ullmann, výrazná persona Kanonýrů, už zase obléká dres a hraje. V sobotu naskočil alespoň na pár minut do vítězného duelu proti Troopers.

Běžela desátá minuta sobotního utkání, rozhodčí měli zvednutou ruku coby signál k odloženému vyloučení a na hřišti v tu chvíli z okraje střídačky skočil i hráč č. 91. Po téměř roce, kdy musel Filip Ullmann podstoupit operaci zlomeného kotníku, který si přivodil 21. října v duelu s Chomutovem, už zase hraje za Kanonýry. Proti Troopers to zatím sice bylo jen na pár minut, především při přesilovkách, i tak to byla pro kladenský klub i jeho samotného událost.

„Během toho roku to bylo nahoru dolů, bylo to hodně náročné i mentálně. Ale konečně cítím, že jsem schopen týmu alespoň částečně pomoct. Nikdy jsem tak dlouho neabsentoval, nebylo to vůbec jednoduché a jsem moc rád, že jsem zpátky,“ řekl Ullmann.

Při onom zmíněném mači proti Chomutovu Ullmann prudce změnil směr a jeho kotník to nevydržel. Nejdříve dostal sádru, jenže po šesti týdnech bylo jasné, že je nutná operace, a tak se celý proces návratu zpozdil. Častokrát se měnil v nehrajícího kapitána a s týmem stál alespoň na střídačce jako podpora. „Bylo to daleko těžší, než když můžete hrát. Daleko větší nervy, neuměl jsem si to předtím vůbec představit. A tak jsem teď rád, že jsem zpátky a mohu pomáhat na hřišti.“

Filip Ullmann s Tomášem Chroustem

A rád je i kouč Dušan Přívara, někdejší Ullmannův spoluhráč ze Střešovic i Kladna. Ten přitom počítal, že hrát bude až někdy na přelomu listopadu a prosince. „Filipův návrat přišel dříve, ale může nám pomoct psychicky i herně. Svou kvalitou pozvedne celý mančaft, což bylo znát i na trénincích. V prvních zápasech dostane zdravou porci minut, ale nic nebudeme přehánět.“