S pondělkem je tu tradiční souhrn výsledků kanonýrské mládeže, který je doplněn o hodnocení trenérů.

Zatímco všechny týmy klubu již florbalovou sezónu ukončily, tak přípravka za posledním turnajovým vystoupením vyrazila třetí červnovou neděli do Kunratic. Hlavní motivací hráčů tentokrát nebyla možnost si zahrát, ani vidina konce sezóny, ale opravdové medaile pro první tři týmy kategorie Elite. Finálová účast na minulém turnaji byla příslibem, že letos by děti ty vytoužené medaile mohly vybojovat.
První zápas ve skupině nám výsledkově vyšel, i když herně to nebylo zcela optimální. Občas děti projevovaly zbytečný respekt k soupeři, resp. k jejich výšce a hmotnosti, protože někteří hráči Rudné nás převyšovali ne o pověstnou hlavu, ale i o dvě. Třikrát se sice soupeři podařilo skóre zápasu srovnat, ale nakonec se projevila naše vyšší kvalita.
2. zápas: FBC Start98 - FBC Kladno 2:2
Branky: Bohuslávek, Šebela
Druhý zápas s pozdějším vítězem celého turnaje ukázal, že tým má sílu na to, aby se popral jak s nepříznivým vývojem utkání, tak i velmi kvalitním soupeřem. Ten se prezentoval pěknou hrou, pohybem i individuální kvalitou většiny hráčů, se kterou jsme se mohli měřit pouze v některých případech.
Sice jsme v průběhu zápasu zaostávali již o dvě branky, ale nakonec se nám podařilo skóre srovnat. Ovšem 32 sekund před koncem zápasu jsme byli potrestáni za postavení hráče v brankovišti, ale Kuba Šimák v brance se nenechal rozhodit a trestné střílení chytil. Zbytek zápasu jsme sice odehráli v oslabení, ale nerozhodný výsledek jsme již ubránili.
3. zápas: SK Florbal Benešov - FBC Kladno 6:3
Branky: Šebela, Petr, Bohuslávek
Před tímto zápasem jsme živili naději nejen na souboj o 3. místo, ale dokonce i na finále. Od začátku zápasu ovšem bylo zřejmé, že florbalovou kvalitou je Benešov výše než my a ačkoliv měl pouze 5 hráčů do pole (hrálo se systémem 4+1), tak i fyzicky nás výrazně předčil. Celý zápas jsme tahali za kratší konec, a když se přidaly i individuální chyby v obranné činnosti, tak bylo jasné, že na boje o medaile můžeme zapomenout.
4. zápas – o 5. místo: FBC Kladno - FBC Panthers 7:1
Branky: Bohuslávek 3x, Šebela 2x, Petr, Hrabák
Poslední zápas sezóny si kluci skutečně užili a zaslouženě se na konci radovali z vítězství. Soupeře jsme převýšili ve všech směrech, a ačkoliv jsme zápas odehráli pouze se třemi obránci, tak jsme nepovolili Panterům směrem dopředu téměř nic.
Sice se nám podařilo zvítězit v posledním zápase sezóny, což považuji za pozitivní, že děti odejdou na prázdniny spokojené, ale stejně jako loni ani tentokrát jsme medaile nezískali. Rozhodl o tom vlastně jeden zápas, ale soupeř byl skutečně lepší.
Pro většinu hráčů představoval červnový turnaj loučení s kategorií Přípravek, protože pouze tři hráči budou v příští sezónu splňovat věkový limit (Kuba B., Honzík a David) pro tuto kategorii. Věřím, že se dětem bude v elévech dařit, budou se i nadále zlepšovat a hlavně si udrží radost ze hry, protože to považuji za to nejpodstatnější.
Sestava:
Jakub Šimák, David Hončík, Pavel Korecký, Filip Molhanec, Jakub Hájek, Daniel Petr, Jakub Bohuslávek, Daniel Šebela, Jan Hrabák.