Vyřazen byl na začátku sezony možná trochu unáhleně Venca Burger, ze kterého se nakonec vyklubala nepostradatelná součást jak rezervy, tak kupodivu i A týmu. Paradoxem na této věci je že právě trenér A týmu ho vyřadil z kádru.
Rezerva začala poměrně dobře. První turnaj hraný na Děkance se vydařil na výbornou, získali jsme 6 bodů. Zaváhání přišlo až další tři zápasy, kde jsme z možných 9 bodů brali pouze jeden (naštěstí to v konečném zúčtování nemuselo mrzet).
V dalších 8 zápasech nepoznalo FBC hořkost porážky. Pouze jsme remizovali s odvěkým rivalem Královákem. Na konec sezony nás čekal poměrně těžký los i díky vyhořelé a nefunkční hale v Berouně. Síly jsme měli změřit dvakrát s FbŠ Bohemians, která celou sezonu ukazovala, jak má propracovaný systém mládežnického týmu (naštěstí Královák měl stejný los). Do posledního zápasu jsme šli s tím, že se musí s FbŠ Bohemians získat alespoň jeden bod, aby se sezona dala považovat za úspěšnou. To se naštěstí povedlo. Zařídil to Ondřej Rosický, když ve 3. třetině v čase 6:28 vystřelil kýžený postup.
V konečném součtu jsme se z 18 zápasů radovali celkem dvanáctkrát z vítězství, třikrát jsme remizovali a stejně tak třikrát odešli z hřiště poraženi. To nám zajistilo 39 bodů, kladné skóre +42 a konečné třetí místo v tabulce. O bod před Královákem, což nás o to hřeje více.
V sezóně jsme se museli vypořádat s promícháním kádru,když čtyři hráči byli odebráni do A týmu. Kupodivu v sestavě moc nedostávali příležitost až na světlé vyjímky. Stejný počet byl naopak přesunut do rezervy.
Velký dík patří všem hráčům, kteří se podíleli na postupu a celou sezonu se chtěli zlepšovat. Navíc v týmu vytvořili skvělou partu, která držela při sobě v těch nejtěžších chvílích. Poděkování patří i brankáři Tomáši Novotnému, který občas svým výkonem doháněl soupeře k šílenství. Je s podivem, že se proto umístil ve statistice brankářů pouze na čtvrtém místě. Samozřejmě nesmíme zapomínat na skvělou spolupráci s družstvem starších žáků B, kteří svou účastí mnohokrát pomohli strhnout výkonost celého týmu. To by se samozřejmě nepovedlo bez přípravy, kterou u nich měli na starosti Honza Buk a Stanislav Minář.
Vyšší ligu si příští rok zahrají pouze ročníky 97, jelikož starší hráči přechází o kategorii výš k Juniorům. Bohužel v dalších sezonách se již zřejmě nebudeme potkávat s Ondrou Hlaváčkem a Jirkou Neradilem, kteří si asi řekli, že v nejlepším je třeba přestat a v útlém věku se rozhodli ukončit hráčskou kariéru. Nejistá je pro příští ročník i trenérská dvojice, která se bude pokoušet navázat na velice úspěšné působení Patrika Martinovského a Tomáše Cmírala.