Některým mládežnickým týmům končila ligová sezona, jiné prvomájový víkend využily k účasti na prestižním turnaji Prague Floorball Cup. A Kanonýři na něm byli rozhodně vidět!

Kanonýři v sobotu potvrdili roli favorita a ve Svitavách si pohodlně poradili s domácím týmem. Vyhráli vysoko 7:2. Svého soupeře tak ponechali na posledním místě tabulky 1. ligy bez zisku jediného bodu. Za utkáním se ohlédl nejlepší nahrávač týmu David Štechmüller.
Po první třetině Kanonýři prohrávali 1:2. Tu druhou dokázali vyhrát 2:0. „I když nám první třetina nevyšla podle představ, o přestávku jsem cítil z týmu zdravé sebevědomí a víru v otočení zápasu. Zápas byl pro diváky asi trnem v oku, protože si nevybavuji, co hezkého nabídl. Naštěstí jsme ke konci druhé třetiny začali hrát lépe a plnili jsme to, co máme,“ hodnotí Štechmüller výrazné zlepšení svého týmu v prostřední části.
Třetí třetina již byla jednoznačně v režii Kanonýrů, kteří ji ovládli poměrem 4:0. „Do poslední třetiny jsme šli za těsného vedení. Svitavy už neměli moc sil, a tak jsme toho dokázali naštěstí využít. Rozdíl ve skóre měl být přesto větší,“ říká Štechmüller a pokračuje v odlehčeném a žertovném duchu. „Možná jeden z důvodů byl ten, že jsem se v průběhu třetí třetiny zranil a už ty góly neměl kdo dávat,“ směje se.
Štechmüller apeluje na pokračování v nastoleném trendu, kdy se výkony Kanonýrů zlepšují s každým utkáním. „Teď se hlavně musíme soustředit na další zápasy, které nás čekají. Chceme pokračovat ve sbírání bodů. Tým si už tak nějak sedl a já jsem moc rád hlavně za naši lajnu v čele s kapitánem Ondrou Richtrem. Z té mám skvělý pocit. Doufám, že na Havířov v neděli přijde spousta fanoušků a uvidí další vítězství,“ dodává závěrem.