99_20240130_165647.png
2120_20240614_081632.jpg

Superligu začnou Kanonýři doma proti Liberci. Šampion je čeká v půlce listopadu

Kanonýři už znají jízdní řád příštího ročníku Livesport Superligy. Do soutěže vstoupí domácím zápasem proti celku FBC Liberec v sobotu 14. září. O týden později se představí na půdě FbŠ Bohemians. V polovině listopadu pak Kladno čeká souboj s Tatranem Střešovice, obhájcem titulu i vítězem Poháru mistrů.

V losovacím superligovém osudí se mezi 14 kluby ocitlo i „dva a půl“ nováčka. Vedle Kladna, které si díky vítěznému finále 1. ligy zajistilo přímý postup, jsou to ještě brněnští Buldoci. Ti po finále prohře s Kladnem uspěli v následné baráži, která nasměrovala celek Sokoli Pardubice do 1. ligy. Jenže poté, co nebyla udělena licence pro elitní soutěže klubu Black Angels, dostaly Pardubice šanci v nejvyšší soutěži pokračovat.

Paradoxně oddíl vytvořil společný projekt s Black Angeles, a tak podle klubových stránek bude v Livesport Superlize startovat pod novým názvem BA Sokoli Pardubice. Kanonýři se s celkem střetnou 30. prosince v Pardubicích a pak 15. března 2025 doma, čímž vyvrcholí základní část.

Asi nejtěžší část potká Kladenské na přelomu října a listopadu. 26. října totiž hrají v Mladé Boleslavi, tedy u účastníka posledního superfinále, následuje Česká Lípa, Sparta, 10. listopadu doma Vítkovice a o týden později Střešovice.

Domácí zápasy budou Kanonýři hrát v hale BIOS (pouze v případě televizních utkání by hráli v KSH) a jejich preferovaný termín je tradiční sobota od 18 hodin.

Český florbal zveřejnil i jednu novinku – zatímco Kladno odehraje úvodní kolo doma proti Liberci, tak duel Tatranu s Bohemians se uskuteční 14. září v německém Chemnitzu.