99_20240130_165647.png
2115_20240515_163503.jpg

Tadeáš Chroust už je definitivně Kanonýr! Navíc se stal šéftrenérem mládeže

Má za sebou první sezonu v dresu Kanonýrů, ve které byl na Kladně jen „zapůjčený“ z Mladé Boleslavi. Po vysněném postupu do superligy se ale hostování Tadeáše Chrousta mění v trvalý přestup! A co víc – Chroust se stává novým šéftrenérem mládeže nejmladších složek, kromě toho bude působit coby trenér u kategorie elévů.

„Udržení Tadeáše bylo pro nás jednou z klíčových priorit. V uplynulé sezoně ukázal, že je stále platným a produktivním hráčem, zároveň skvěle zapadl do týmu, který tu tvoříme. Velmi záhy jsme ho brali jako neodmyslitelnou postavu mužstva na příští sezonu,“ uvedl generální manažer Kanonýrů David Burda.

A sám Chroust přidává: „Už v průběhu uplynulé sezóny obě strany cítily, že bude zájem pokračovat ve spolupráci. V šatně je super kolektiv, kluci mě vzali a já si vybojoval pozici, která mi vyhovuje. Zároveň jsme splnili cíl, který jsme si před začátkem ročníku dali. A tak bylo logické pokračovat ve společné cestě, na kterou se těším.“

Tadeáš Chroust tak rozšíří své bohaté statistiky z nejvyšší soutěže. V superlize odehrál 358 utkání, v nichž nastřílel 166 branek a přidal 96 asistencí. Na Kladně si pak v úspěšné prvoligové sezoně připsal ve 40 zápasech 59 bodů (22+37) a byl nejlepším nahrávačem soutěže!

V Kanonýrech však nebude oblékat jen hráčský dres, nově bude působit i v roli šéftrenéra mládeže. S touto pozicí má velmi solidní zkušenosti, protože ji zastával i v superligové Mladé Boleslavi. „Jsem rád, že Tadeáš přijal nabídku na pozici šéftrenéra mládeže u týmů přípravky, elévů a mladších žáků. Jsem přesvědčený, že jeho zkušenosti z Boleslavi a chuť nám zase pomohou dostat práci s mládeží o nějaký level dopředu,“ míní Burda.

Vedle šéfovské role bude Chroust jako trenér přímo u elévů. „Nejdůležitější pro bude pořádně poznat prostředí a všechny trenéry. Ale jak jsem měl možnost pozorovat a zjistit v průběhu sezony, tak základy jsou na Kladně na velmi dobré úrovni. Důkazem jsou hráči, kteří se dostali do A-týmu. Mým cílem bude rozšířit širokou základnu dětí, které bude sport bavit a budou mít takové prostředí, ve kterém se budou rozvíjet. K tomu budou samozřejmě potřeba stejně nadšení trenéři, bez kterých by to nešlo,“ říká Tadeáš Chroust.

Související články

1948_20230530_091346.jpg

Jeden Chroust nestačí. Tomáše mezi Kanonýry doplňuje i jeho bratr Tadeáš

Kladenští Kanonýři pokračují v posilování kádru. Po nedávném oznámení o návratu Matyáše Bachmaiera teď do klubu přichází na hostování ze superligové Mladé Boleslavi 28letý útočník Tadeáš Chroust. V Kanonýrech se tak plejer, který má odehráno 358 zápasů v nejvyšší soutěži, potká s bratrem Tomášem, v minulé sezoně kapitánem týmu. „Mezi cíle samozřejmě patří postup do superligy,“ říká Tadeáš Chroust, mladší z bratrského dua.