Z Brna se áčko vrací bez bodu

Ani třetí venkovní zápas A-týmu Kanonýrů nepřinesl body do prvoligové tabulky. Kladno totiž o svátečním středečním odpoledni nestačilo na vedoucí Hattrick Brno a z jihu Moravy si odváží porážku 2:5. Další zápas ho čeká už v sobotu, kdy v hale BIOS od 18 hodin hostí Troopers.

„Zápas rozhodlo trestání našich chyb a naše nedisciplinovanost. Jinak to byl od nás slušný výkon, když přihlédnu k tomu, v jakém jsme stavu. Proto chci poděkovat klukům za morální nasazení i předvedenou hru,“ řekl kouč Dušan Přívara.

Zajímavý okamžik duelu nastal na konci druhé třetiny. Kladno za stavu 1:2 hrálo oslabení 3 na 5, leč se i tak dokázal v něm při rychlém brejku prosadit Novák. Jenže ačkoliv zbývalo do druhé sirény 32 vteřin, nerozhodný stav se Kanonýrům nepodařilo udržet, neboť 17 vteřin před přestávkou vrátil Hattricku vedení Slezák. „Nebyl to asi klíčový moment, protože se horko těžko dá ubránit 3 na 5, navíc jsme se této speciální formaci ještě nevěnovali. Máme v plánu na tom pracovat, stejně jako chceme zlepšit celkově naší hru v oslabení,“ uvedl Přívara.

A ač se v závěrečném dějství snažili Kanonýři o vyrovnání, tak v 52. minutě navýšil David na 4:2, aby vedení ještě v 55. minutě pojistil Zouhar.

V sobotu Kanonýry čeká další brněnský celek, když do Kladna zavítají Troopers. „Snad to naše nasazení zvedneme ještě o sto procent a půjdeme za vítězstvím,“ přeje si Přívara.

Branky a asistence: 10. Sládeček (Slezák), 18. Fuchs (Zouhar), 40. Slezák (Sládeček), 52. David (Bednář), 55. Zouhar (Kůra) - 14. Veselý, 40. Novák. Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Třetiny: 2:1, 1:1, 2:0. Střely: 27:19. Diváků: 173.

Sestava Kanonýrů: Frühbauer (Horáček) – Šefčík, Bohuslávek, Höfer, Veselý, Hübner – Chroust, Stůj, Janda – Novák, Šimeček, Pfaur – Mareš, Krejčí, Louvar. Trenér: Přívara.